W związku ze zmianami MZ, które weszły w życie z dniem 02.08.2023, pacjent posiadający konto IKP jest zobligowany do nadania dostępu naszym lekarzom w swoim IKP. Jak to zrobić: instrukcja

Medyczna Marihuana Kraków

Terapia medyczną marihuaną Kraków

Decyzję o podjęciu leczenia marihuaną medyczną zazwyczaj podejmuje się w momencie, gdy bardziej konwencjonalne metody nie przynoszą spodziewanych skutków. Terapia konopna może okazać się doskonałym, naturalnym wsparciem w leczeniu przewlekłego bólu, a także w wielu innych jednostkach chorobowych. Coraz więcej osób w dużych miastach szuka więc możliwości rozpoczęcia terapii marihuaną. Jak wygląda leczenie medyczną marihuaną w Krakowie? W których aptekach możesz kupić legalne medyczne konopie?

Naszą placówkę znajdziecie pod adresem: ul. Borkowska 5. Wizyty umawiane są wyłącznie przez internet (brak możliwości rejestracji w punkcie).

 

Terapia konopna w Krakowie – jak uzyskać receptę na konopie lecznicze?

Od pewnego czasu możliwość podjęcia terapii medyczną marihuaną w Polsce jest już faktem. Przepisy, które zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Zdrowia wkrótce mają wejść w życie, wymagają od pacjentów, by pierwsza wizyta u lekarza, na której zostaną przepisane terapeutyczne konopie odbyła się stacjonarnie. Oznacza to, że chcąc rozpocząć leczenie przy pomocy konopi musisz najpierw skontaktować się z lekarzem specjalistą i udać na wizytę do placówki, gdzie przedstawisz historię swojej choroby, a lekarz zbada Cię i sprawdzi czy są wskazania do leczenia.
Dopiero po wizycie stacjonarnej i badaniu przez lekarza, w efekcie których rozpocząłeś terapię suszem konopnym, leczenie będzie można kontynuować w postaci porad telemedycznych. Aby uzyskać receptę na medyczną marihuanę należy uzupełnić formularz i przygotować niezbędną dokumentację chorobową, a następnie opłacić badanie medyczne i zaczekać na telefon. Po badaniu za pośrednictwem systemów teleinformatycznych od lekarza specjalisty otrzymujesz SMS lub e-mail z kodem do e-recepty, którą możesz zrealizować w aptece.
Co istotne, przepisy te będą obowiązywać bez względu na to, jaki jest powód terapii. Zarówno przy wsparciu chemioterapii, jak i w terapii stwardnienia rozsianego, choroby Parkinsona, Alzheimera, leczeniu bólu przewlekłego, stanów lękowych czy w każdym innym przypadku będziesz musiał udać się najpierw do specjalisty stacjonarnie. Nie jest ważna specjalizacja lekarza zalecającego terapię konopiami, jednak dobrze jest udać się do medyka, który zajmuje się konkretnym schorzeniem i ma doświadczenie z suszem medycznej marihuany. Dzięki temu możesz mieć pewność, że dowiesz się, jak dawkować kannabinoidy oraz jaki stosunek CBD do THC będzie dla ciebie najlepszy.

Apteki z medyczną marihuaną w Krakowie

Zanim zaczniesz leczenie z pomocą medycznej marihuany, warto sprawdzić dostępność suszu w aptekach. W większości dużych miast, w tym także w Krakowie, nie stanowi to większych problemów. Obecnie lecznicza marihuana dostępna jest w przynajmniej kilkunastu aptekach na terenie Krakowa i w kilku placówkach na obrzeżach miasta.

Gdzie można kupić marihuanę medyczną w Krakowie? Oto apteki, w których konopie są standardowo dostępne na stanie:

• DOZ ul. Krowoderska 31
• DOZ ul. Stojałowskiego 6 – czynna w soboty i niedziele
• DOZ ul. Zakopiańska 105
• DOZ ul. Bosaków 11
• DOZ ul. Zielińska 3 – czynna całodobowo, siedem dni w tygodniu
• DOZ ul. Pawia 5, Galeria Krakowska – czynna w soboty i niedziele
• DOZ os. Centrum A bl. 4 – czynna całodobowo
• DOZ os. Centrum C 8
• DOZ ul. Kalwaryjska 94 – czynna całodobowo, siedem dni w tygodniu
• Super-Pharm al. Bora-Komorowskiego 41 CH Serenada
• Apteka Medicover ul. Podgórska 36
• Gemini ul. Prądnicka 87 lok. U1
• Gemini os. Złotego Wieku 19 lok.20
• Niezapominajka dla całej rodziny Bieńczycki Plac Targowy 11/1
• Niezapominajka dla całej rodziny ul. Erazma Jerzmanowskiego 12
• ZIKO ul. Retoryka 23
• EURO-APTEKA ul. Medweckiego 2

Oprócz tego marihuana medyczna dostępna jest także w aptekach na obrzeżach Krakowa – np. w Modlniczce (Super-Pharm ul. prof. Różańskiego 32) czy Zielonkach (Niezapominajka dla całej rodziny ul. Krakowskie Przedmieście 87).

Zanim kupisz konopie medyczne w Krakowie

Zanim udasz się do apteki z receptą na medyczną marihuanę, warto wykonać telefon do placówki, czy na stanie znajduje się konkretny rodzaj suszu, lub zweryfikować w sieci ich dostępność. W zależności od jednostki chorobowej przepisywane są różne rodzaje marihuany medycznej – m.in. cannabis sativa (konopie siewne, bogate w THC) czy cannabis indica (konopie indyjskie bogate w kannabidiol CBD). Mają one różne działanie terapeutyczne, a nie każdy rodzaj suszu dostępny jest w każdej aptece.

W serwisie Zielona Karetka uzyskasz również informacje na temat tego ile kosztuje medyczna marihuana.

 

 

Treść napisana w 100% przez człowieka