Marihuana medyczna – w jakich dziedzinach medycyny jest najpopularniejsza i dlaczego?



Jeśli chodzi o tematykę marihuany medycznej, warto zaznaczyć, że pierwsze przepisy dotyczące jej legalizacji do użytku medycznego zostały wprowadzone już 1 listopada 2017 roku. To od tamtego czasu w Polsce marihuana może być wykorzystywana jako surowiec farmaceutyczny do produkcji leków i preparatów przeznaczonych do terapii nawet skomplikowanych schorzeń. Mimo sporych kontrowersji związanych z tego typu metodami leczenia, marihuana medyczna staje się coraz popularniejsza wśród wielu osób w Polsce.

Medyczna marihuana a medycyna – na jakie schorzenia pomaga pacjentom?

W dzisiejszych czasach wielu lekarzy nie akceptuje faktu, iż leczenie medyczną marihuaną może przynosić naprawdę zadowalające efekty. Informacje potwierdzone licznymi badaniami oraz opiniami pacjentów jasno wskazują na fakt, iż medyczna marihuana doskonale sprawdza się w przypadku takich schorzeń, jak:

 

  • stany lękowe,
  • depresja,
  • zaburzenia snu,
  • przewlekłe mdłości i wymioty,
  • bóle kości i stawów,
  • problemy z prawidłowym funkcjonowaniem układu immunologicznego człowieka.

>> UMÓW WIZYTĘ NA TERAPIĘ MEDYCZNĄ MARIHUANĄ <<

Oczywiście to tylko kilka rodzajów schorzeń, na jakie pozytywnie wpływa marihuana medyczna. Warto zaznaczyć, iż ta znajduje zastosowanie w leczeniu chorób autoimmunologicznych oraz reumatoidalnych. Zaliczamy do nich nie tylko zapalenia stawów, ale także łuszczycę, choroby jelit, a także standardowe zapalenia organów wewnętrznych człowieka.

Choroby onkologiczne a marihuana medyczna – czy to naprawdę działa?

Dobrze dobrana terapia marihuaną medyczną według naukowców przynosi naprawdę dobre efekty w kwestii leczenia chorób onkologicznych. Nowotwory to schorzenia, które często są nieuleczalne i po prostu prowadzą do śmierci – połączonej z ogromnym bólem i dyskomfortem psychicznym. 

 

Konopie medyczne okazują się ciekawym rozwiązaniem, które pozwala na zredukowanie objawów występowania nowotworów, a także spowolnienie ich rozprzestrzeniania się w organizmie człowieka. Ogólnie rzecz biorąc, terapia marihuaną medyczną w onkologii pozwala na zwiększenie poziomu tolerancji organizmu na stosowane leki, a także poprawę komfortu psychicznego i fizycznego pacjenta poprzez redukcję uczucia bólu.

 

Z ciekawostek, warto też dodać, że kuracja marihuaną medyczną świetnie zmniejsza efekty uboczne chemioterapii i radioterapii, które są nieodłącznym elementem leczenia złośliwych nowotworów. Konopie medyczne wzmacniają organizm chorej osoby, a dzięki temu ciało podejmuje znacznie skuteczniejszą walkę z groźnymi nowotworami. Inne, pozytywne skutki stosowania marihuany medycznej w onkologii, to: zwiększenie apetytu oraz redukcja występowania nudności, które mocno obniżają komfort życia pacjenta.

Ciekawostka! Terapia leczniczą marihuaną jest uznawana za naprawdę bezpieczną metodę wspomagania leczenia nowotworów. Wielu specjalistów na całym świecie decyduje się na zastosowanie u swoich pacjentów kannabinoidów THC i CBD na takie nowotwory, jak: glejak mózgu, nowotwory układu rozrodczego, pokarmowego, a nawet inne groźne schorzenia związane z mózgiem.

Medyczne konopie w psychiatrii – skuteczność potwierdzona badaniami

Jeśli chodzi o psychiatrię, warto zaznaczyć, że kannabinoidy świetnie sprawdzają się także i w tej dziedzinie medycyny. Najnowsze badania wskazują, że zastosowanie medycznej marihuany przynosi doskonałe efekty w przypadku leczenia takich schorzeń, jak:

 

  • ADHD,
  • ADD,
  • zespółw Aspergera,
  • depresja.

 

Na wszelkie stany lękowe i inne problematyczne schorzenia związane z psychiką człowieka, zdecydowanie warto zastanowić się nad rozpoczęciem kuracji medycznymi konopiami. Substancje zawarte w medycznej marihuanie pozytywnie wpływają nap pracę układu nerwowego, usprawniają komunikację neuronów i neurotransmiterów oraz wspomagają tworzenie nowych połączeń nerwowych w mózgu. Warto zaznaczyć, że sposób oddziaływania konopi medycznych na organizm człowieka jest porównywalny z efektem stosowania leków antydepresyjnych, które często wywołują wiele niepożądanych reakcji.

Neurologia a konopie medyczne – w tej dziedzinie sprawdza się równie dobrze!

Choroby neurologiczne takie, jak np. borelioza, stwardnienie rozsiane czy ALS mogą być skutecznie leczone marihuaną medyczną, co tylko potwierdzają liczne badania prowadzone przez najznakomitszych naukowców z całego świata. Leczenie powyższych schorzeń marihuaną medyczną powala opanować stany zapalne, zmniejszyć dolegliwości bólowe oraz podreperować psychikę pacjenta, co jest równie ważne w okresie rekonwalescencji.

 

Podsumowując – konopie medyczne znajdują zastosowanie praktycznie w każdej dziedzinie medycyny. Wynika to głównie ze względu na naprawdę szerokie spektrum oddziaływania substancji zawartych w konopiach bezpośrednio na organizm człowieka, a nawet jego psychikę. Ostatecznie warto też wspomnieć, że produkty z konopi medycznych redukują objawy napadów drgawkowych, napięcia mięśni, a nawet spowalniają rozwój choroby Parkinsona czy Alzheimera. 

 

Treść napisana w 100% przez człowieka